Партнерський матеріал
Спорт для настрою: як урізноманітнити фітнес-рутину взимку?
З приходом зими, холодів і довгої ночі все більше хочеться залишитися вдома та зайнятися чимось цікавим, і все менше — їхати в зал на тренування. Холодно. Мерзлякувато. Хочеться швидше потрапити в тепло та зігріти руки й тіло чимось гарячим і, бажано, смачним, а не йти на морозі до спортивного клубу. Будь-яке, навіть найзахоплююче та найулюбленіше заняття з часом може перетворитися на рутину. Але кидати тренування — не наш варіант! Врятувати становище просто — потрібно лише додати до звичної фітнес-рутини нові класи. Адже завжди є те, що хочеться спробувати, але не вистачає часу або сил. А якщо ви не знаєте, з чого почати, тоді вам точно потрібно прочитати цю статтю!


Anywell і клуб здорових задоволень «5 Елемент» дуже докладно розповідають, як урізноманітнити своє дозвілля у спортивному клубі та чому вам обов'язково варто сходити хоча б по одному разу на всі класи. Ніколи не можна бути впевненим на 100%, що це не твоє, поки не спробуєш!
Йога або стретчинг
Класи зі стретчингу знімуть напругу, нададуть легкості в тілі, а заняття з йоги як бонус подарують спокій і позитивний настрій на цілий день вперед.
Розтяжка необхідна нашому тілу, навіть якщо немає великих фізичних навантажень. Багато хто проводить більшу частину свого робочого дня, сидячи за комп'ютером у неприродній і некомфортній позі. Відчуття скутості в плечовому поясі та шиї, поперекові болі — часті супутники будь-якого офісного співробітника. Спробуйте додати до свого тренувального плану заняття зі стретчингу або йоги. Одного тренування на тиждень буде достатньо, тож часу має вистачити.
Тривалість класів: 45–90 хвилин.
Ігрові
види спорту

Ще один цікавий спосіб внести різноманітність у рутину — спробувати себе в командному або ігровому виді спорту. На жаль, не в усіх спортивних клубах є така можливість, але перевірити розклад все ж варто. Раптом вам пощастило? Баскетбол, волейбол, водне поло, бадмінтон, великий теніс і пінг-понг (настільний теніс), — вибір може бути дуже великим.
Сходити на такі тренування варто просто заради інтересу. По-перше, це весело та цікаво! Адреналін б'є через край, азарт включається на повну потужність, і нас вже не зупинити! По-друге, це корисно — помірне кардіонавантаження. По-третє, такі тренування можуть навчити таким корисним соціальним навичкам, як співпраця і командний дух, вміння приймати поразки та радіти чужому успіху.
Сходіть хоча б один раз, а далі все буде залежати від бажання. Хто знає, може, це виявиться настільки захоплюючим, що попереду замаячіє перспектива участі в клубних змаганнях.
Тривалість класів: 60 хвилин.
Плавання
Плавання, як і біг, — це своєрідна медитація, коли ви навчитеся не ковтати воду та працювати руками й ногами в потрібній послідовності. І зовсім інше, незвичне навантаження для тіла, бо додається третя сила — опір води. До того ж плавання відмінно працює як заминка після силових або інших тренувань із великим навантаженням, так як прохолодна вода розслабляє та заспокоює втомлені м'язи, сприяючи швидкому відновленню.
Тренування в басейні рекомендуються тим, хто травмувався (проблеми з гомілкостопом і колінами) та не може займатися за своєю стандартною програмою, але необхідно підтримувати спортивну форму. Також туди варто заглянути людям, що бажають схуднути. На відміну від бігу, вода знімає навантаження з суглобів, і ви можете почати свій шлях до бажаної ваги саме з басейну, а потім перейти на бігову доріжку й інші, більш інтенсивні види спорту.
Якщо ви ніколи не були в басейні, але хочете навчитися плавати правильно, для ознайомлення й отримання уявлення про базову техніку плавання бажано піти на групове заняття або взяти кілька персональних тренувань.
Якщо такої мети немає, можна спробувати групові тренування з аквааеробіки та подібні класи (акватонус, аквашейп і так далі).
Тривалість класів: 45–60 хвилин.
Танцювальні
тренування

Ніколи не кажіть, що ви не вмієте або не любите танцювати, поки не спробували. Танець — ідеальне кардіотренування з щадним навантаженням, що включає в роботу абсолютно все тіло. Це складнокоординаційний вид спорту, тому як бонус разом із підтягнутим і пластичним тілом ви отримуєте гарну зарядку для мозку.

Більш того, вже давно відома цілюща сила танцю. Іноді людині дуже складно виразити словами, сказати вголос про свої проблеми навіть дуже близьким людям. Виплеснути це через рухи під музику простіше. Саме тому його часто використовують як арт-терапію.

Парні танці — гарне тренування для розвитку емоційного інтелекту. Вони допомагають соціалізуватися, вчать бути більш чуйними щодо оточуючих людей. Класи з жіночої пластики можуть допомогти позбутися від комплексів і навчать приймати своє тіло.

І ще один дуже важливий момент — у танцювальних класів практично немає вікових обмежень. Навіть якщо вам «далеко за», ви завжди можете прийти та спробувати.
Тривалість класів: 50–60 хвилин.
Програми
бійцівського клубу

З дитинства хотіли спробувати себе в єдиноборствах, але батьки були проти? У вас є шанс здійснити свою мрію та вибрати щось із бійцівських тренувань. Це може бути бокс, кікбоксинг, тайський бокс, джіу-джитсу або заняття з самооборони — все залежить від цілей і вподобань.
Не переймайтеся, якщо у вас зовсім немає досвіду. Виберіть клас, який відповідає вашому рівню, або візьміть персональні тренування. Це хороше функціональне та складнокоординаційне тренування. Якщо вам сподобається, одного разу на тиждень буде недостатньо. Для закріплення пройденого матеріалу й оволодіння технікою бажано відвідувати такі класи хоча б два рази на тиждень.
Тривалість класів: 50–55 хвилин.
Крім перелічених напрямів залежно від можливостей вашого клубу може бути величезна кількість інших цікавих занять: танцювальний степ, босу (тренування на баланс), табата, sky jumping (тренування з міні-батутами), сквош, теніс, TRX, CrossFit, HIIT (високоінтенсивні інтервальні тренування) і багато іншого. Вивчайте, вирішуйте та не бійтеся пробувати щось нове!