Ритм життя: Ярина Присяжнюк

У рубриці «Ритм життя» ми знайомимося з новими героями та ближче дізнаємося наших старих друзів крізь призму їхніх звичок: як вони живуть, як керують власним настроєм, чи є у них свої маленькі ритуали, чи займаються вони спортом і як доглядають за собою.


Звісно, в нинішньому світі прийнято оцінювати та дізнаватися людину за її професійними досягненнями — але ми подумали, що це не так важливо, як те, як людина живе, відпочиває і проводить вільний час. Нашою новою героїнею стала Ярина Присяжнюк — засновниця спортхаба FIZMAT.
1
Завжди кажу, що діти — найкращий тайм-менеджмент. У мене їх двоє, і завдяки дітям у моєму житті все стало більш системно та дисципліновано. Правда, ніяких курсів «Як все встигати», нічого не треба — просто заводьте дітей. Моя щоденна рутина — це збори, сніданки, поїздки в сад. Далі я переключаюся на робочі завдання. Але я знаю, що о 6 вечора мені треба забрати дитину із садка —для мене важливо забирати її самостійно, — а це означає, що я розписую справи так, щоб о 5 вечора, що б там не було, встати та поїхати за нею. Увечері ми вечеряємо, читаємо казки, перемикається з робочого режиму. Я намагаюся відключати телефон — поки виходить так собі, але в моїй резолюції на 2019 рік це один із перших пунктів.
Актуальна істина: важливо вміти розставляти життєві пріоритети і знаходити здоровий баланс, щоб не було перекосів між роботою та особистим життям. Звісно, у мене траплявся й істотний дисбаланс — наприклад, минулого літа, коли я була на 9 місяці вагітності другою дитиною. У нас закінчувався ремонт другого клубу FIZMAT, все було дуже складно, постійно не складалися відносини з будівельниками. В якийсь момент не було іншого вибору, окрім як всіх звільнити: ми розірвали всі договори, мені довелося заглиблюватися в деталі будівництва та, по суті, закінчувати ремонт у ролі виконроба. Ми відкрили клуб 29 серпня, а вже 2 вересня я народила. Здала, так би мовити, обидва проекти. І тоді я відчула, наскільки перегини з роботою можуть бути недоречними — втома позначилася на здоров'ї, і сил не було ні для роботи, ні для дому.
2
Що допомагає впоратися з переживаннями і відсторонитися від них? Крім сім'ї та лавини любові в кінці кожного робочого дня, це управління емоціями. Я — доволі запальна людина, тому мені це непросто — особливо в робочих моментах. Часто можна не встежити, різко сказати комусь щось і потім довго це переварювати. Тому тримати почуття при собі та справлятися з ними — це мій особистий челендж.
3
4
Моя особиста медитація — це їздити на машині містом, бути за кермом. Буває таке, що я добираюся до якоїсь точки і взагалі не розумію, як я там опинилася — перебуваю у стані абсолютного автопілота. Раніше, коли не було дітей, я могла зірватися та годинами кататися нічним містом — без фінального пункту. Я дуже це люблю, це допомагає мені розкладати думки по поличках.

5
Я відкрила FIZMAT, тому що мені не вистачало краси у спорті. Я довго підбирала місце для занять йогою та зіткнулася з тим, що в усіх залах мені було просто неприємно займатися. Для мене йога — практика, де дуже важливий комфорт і належне середовище. Я не знайшла відповідного клубу та вирішила зробити такий сама.
6
У мене з тренером вже є робоча установка: вона не повинна слухати моїх відмовок, просто підійти до мене і поставити перед фактом: «Ярина, у нас зараз тренування». Мотивації вистачає не завжди, на жаль. Зараз я повернулася у спорт після вагітності, і коли рік пройшов у такому розслабленому режимі, дуже складно себе зібрати. До вагітності я займалася аштанга-йогою, акробатикою та періодично додавала функціональні навантаження — тоді я була в найкращій формі, це було оптимальне для мене поєднання.

7
Радісний факт: у 30 років я відчуваю себе краще, ніж відчувала у 20 — і безпосередньо пов'язую це з тим, що я почала займатися спортом. І зараз, коли виникають якісь складнощі, коли сумно або щось не ладнається на роботі, я йду на тренування і приходжу в іншому настрої, з новими силами і взагалі в більш ресурсному стані.

Якщо говорити про їжу, у мене все абсолютно просто. Намагаюся їсти по 5 разів на день, беру перекуси з собою. Я не їм м'яса вже приблизно 4 роки, це було одним із найбільш правильних рішень у моєму житті. Ще я ніколи не пропускаю сніданки. Guilty pleasure для мене — це піца, борошняне та тісто — величезна слабкість. Встояти перед шоколадом і ласощами — взагалі запросто, а от якийсь пиріжок — це вже складніше!

8
Я дуже люблю системність, і коли щось у графіку збивається — мені вже некомфортно. Все моє життя — це маленькі ритуали. Сказати секрет дня молодшому на вухо, провести старшого у садок, щоб його день задався. Потім, коли опинилася одна, але ще не в роботі, п'ю ранкову каву, мовчу собі на втіху, збираю цеглинки в голові, пишу віртуальний список важливих справ на день. Далі дзвонить телефон, і поїхали!

9
Я постійно в русі, для мене дуже важлива активність. Навіть один день на вихідних мені важко посидіти вдома. Життя для мене комфортне, саме коли воно в русі. У мене не буває бажання сповільнитися, навпаки, іноді хочеться, щоб все було ще швидше.
10
Я старанно вчуся прислухатися до себе та своєї інтуїції. Дуже часто навіть у бізнесі вирішуєш щось, виходячи з того, що хтось так уже робив, і у них вийшло. Але при цьому є внутрішнє відчуття: ні, краще так не треба, і ти чомусь йому не довіряєш. Загалом, в результаті я прийшла до того, що потрібно слухатися себе, відокремлювати цей голос інтуїції. Тому що в підсумку залишаєшся з думкою: «Ну ось я ж так і знав!»
11
Зараз я намагаюся полюбити себе, раніше мені абсолютно це не вдавалося. Але тепер я розумію, що хороші стосунки з собою — це ключ до всього. Наприклад, якщо я чимось займаюся або з кимось спілкуюся — віддаюся цьому на 100%. Раніше це якість здавалася мені недоліком, я навіть працювала над цим із психологом. Але тепер я прийняла це та вважаю своїм великим плюсом, який допомагає і в бізнесі, і в особистих взаєминах.
12