Ритм життя:
Наталя Череп
У рубриці «Ритм життя» ми знайомимося з новими героями та ближче дізнаємося наших старих друзів крізь призму їхніх звичок: як вони живуть, як керують власним настроєм, чи є у них свої маленькі ритуали, чи займаються вони спортом і як доглядають за собою.
У нинішньому світі прийнято оцінювати та дізнаватися людину за її професійними досягненнями — але ми подумали, що це не так важливо, як те, як людина живе, відпочиває і проводить вільний час.


Сьогодні знайомимося зі звичками та стилем життя Наталі Череп — члена ради директорів і директора зі стратегічного розвитку та інвестицій компанії Svarog West Group.


Я завжди рано прокидаюся, зазвичай о 6:30. Готую на сніданок авокадо-тост із проростками льону, гречку з йогуртом або кіноа, а каву з мого раціону зовсім витіснив матча.
Після того, як проводжаю дітей до школи, виїжджаю на ранкову йогу в студію неподалік від дому — одним із найбільш дієвих і зручних способів управління настроєм для мене є медитація. А в теплий сезон року вранці я у швидкому темпі ходжу по лісу. Тоді взагалі — суперзаряд на весь день.
1
Не люблю витрачати час даремно: наприклад, дорогою на роботу я слухаю аудіокниги та лекції. З останнього — лекції Андрія Курпатова «Чертоги розуму» і подкасти The Economist, це допомагає мені розширювати словниковий запас бізнес-англійської. Самореалізація, особистісний ріст, амбітні цілі — моя найбільша мотивація.
2
Життєвий досвід навчив мене цінувати себе такою, яка я є, і я цілком себе влаштовую. Важливо не тільки цінувати свої сильні сторони, але й розуміти слабкі. Звісно, і у мене часом включається внутрішній критик, або громадська думка починає тиснути на мою самооцінку. У цьому випадку важливо відстежувати та вимикати цей режим. Замість того, щоб карати та засуджувати себе, варто перемикатися на бажання виправити ситуацію і досягти кращого результату. Я вчуся зміщувати фокус із помилок на сильні сторони та ресурси, а замість розчарування, гніву і тривоги намагаюся проявити підтримку до себе.
3
Я вірю в те, що щастя — це наслідок розуму. Кембриджський професор Шульц довів, що гормон задоволення, дофамін, виділяється клітинами мозку не в той момент, коли ми отримуємо бажане, а коли ми щось усвідомлюємо, про щось здогадуємося, щось починаємо розуміти. Радість від розуміння й усвідомлення має фізіологічну природу. І чим складніші інтелектуальні об'єкти, тим більша кількість дофаміну виділяється і тим більше задоволення ми відчуваємо.
4
Саморозвиток — це праця. У мене є свій підхід: книги я читаю хоча б півгодини на день, у машині або поїздках слухаю аудіокниги. Кілька разів на місяць відвідую форуми, виставки, галузеві конференції, а два-чотири рази на рік — коучинг і навчальні відеокурси Coursera. Зазвичай є корисними підписки на авторитетних авторів із цікавих для мене сфер у соцмережах.
5
Мрію побувати на островах Королівства Тонга і поплавати там із китами. Залишилося всього два місця на Землі, де можна це спробувати!


6
Для мене велнес — це більше, ніж здоровий спосіб життя. Це усвідомленість у прийнятті рішень кожен день, те, що дозволяє жити щасливим, повноцінним життям, те, що робить тебе ментально та духовно здоровим. І немає однакових рішень, кожен створює свою формулу здорового способу життя. Для мене це поєднання здорового харчування, фізичних вправ, медитацій, практик усвідомленості. Але в основі — позитивні емоції: від спілкування, роботи, подорожей, споглядання прекрасного, мистецтва та пізнання нового.


7
Для мене дуже важливо все контролювати, можна сказати, що я control freak. Із цим я борюся останнім часом. У якийсь момент я зрозуміла, що на це йде дуже багато енергії, яку можна використовувати на досягнення якихось більш важливих цілей. Контроль еволюційно виправданий і оберігає нас від негативних, зокрема по-справжньому небезпечних ситуацій. Але далеко не все вимагає нашого контролю і, більш того, не все йому підвладне.


8
Ми здатні власними силами змінити своє тіло та мозок, аби бути швидшими, розумнішими, кращими. Традиція, що сягає Леонардо да Вінчі та Декарта: організм — машина; змінюючи й удосконалюючи окремі його частини, ми вдосконалюємо і ціле.
9
Мені подобається думка, що масштаб вашої особистості визначається величиною проблеми, яка здатна вас вивести з себе. Тому я намагаюся не нервувати через дрібниці та не піддаватися стресу.
10