Ритм життя:
Дана Павличко

Anywell представляє новий проект під назвою «Ритм життя». У ньому ми будемо знайомитися з новими героями та ближче дізнаватися наших старих друзів крізь призму їхніх звичок: як вони живуть, як керують власним настроєм, чи є у них свої маленькі ритуали, чи займаються вони спортом і як доглядають за собою.

Звісно, в нинішньому світі прийнято оцінювати й пізнавати людину за її професійними досягненнями — але ми подумали, що це не так важливо, як те, як людина живе, як відпочиває та проводить дозвілля. А нашою першою героїнею стала Дана Павличко — видавчиня та директорка видавництва «Основи».

Tilda Publishing
Портрет людини крізь призму її звичок
Я дуже щаслива людина — у мене активний, але і спокійний режим. Я встаю о 7, коли встає моя дитина, і лягаю доволі рано, близько 23. Працювати намагаюся з 10 до 18 — звісно, іноді доводиться на ніч перевіряти пошту або щось доробляти, але взагалі я намагаюся не працювати у вільний час. І те саме раджу своїм колегам. Для мене не важливо бути трудоголіком, постійно жити в модному інтенсивному ритмі та говорити, що я постійно кудись поспішаю і роблю 100 справ. Я хочу жити гармонійно, спокійно, повільно і у своє задоволення.

1

3
Звісно, на роботі трапляються напружені моменти: коли проект йде невдало, коли книга бракована, коли щось робиться не в строк. Найчастіше для мене це можливість повчитися. Складні ситуації — це виклик, це круто. У таких випадках я завжди намагаюся зрозуміти, що я зробила не так як керівник і що можна зробити в майбутньому, щоб уникнути помилок. У нас в офісі ніколи немає ні метушні, ні паніки, що б не трапилося — ми все вирішуємо дуже спокійно. Я не люблю підвищених тонів, сварки й емоції — мені подобається все вирішувати раціонально.
Іноді, щоб зробити багато роботи, мені потрібно усамітнитися вдома, сісти за письмовий стіл і просидіти там у халаті. А іноді треба просто побути наодинці з собою. Я не люблю ходити на зустрічі та робочі обіди, мені зручно по можливості все вирішувати письмово і в крайньому випадку тільки вже зустрічатися. Я завжди обмірковую зайві порухи. І ще я не люблю говорити по телефону, завжди прошу написати мені суть питання або ідею проекту, а не проговорювати її.

2
Я читаю дуже багато філософських книг — останні кілька років постійно перечитую Сенеку, Марка Аврелія, — щоб працювати над своїм внутрішнім світом. Я вчуся розуміти, що головне — це те, як я реагую на ситуацію, і знати, що може трапитися що завгодно, але на це потрібно реагувати раціонально. Мені здається, філософія, читання та медитація — це практики, які допомагають мені чути внутрішній голос і абстрагуватися від зовнішнього шуму. І, коли є рідні та розкішне коло друзів, коли ти можеш попросити людей про допомогу і не боятися бути вразливою — це сильно, це те, що дає підтримку. Я в будь-якій ситуації можу прийти до чоловіка та друзів за поповненням ресурсу. І так само я завжди їх підтримаю.

4
Для мене дуже важлива етична сторона життя — тому мені цікаво думати про все у своєму житті в розрізі структурних змін у світі, про те, як я можу на них вплинути. Звісно, зайвий раз не купити неетичний продукт — це добре. Я намагаюся, наприклад, частіше купувати одяг українських брендів, а не «швидку моду». Завжди читаю етикетки, думаю про те, що я купую, що я їм, хто ті люди, хто зробив цей продукт. Але, мені здається, важливо не тільки те, який я споживач, а й те, за кого я голосую. Політика — важлива частина мого життя, і тільки через активну життєву позицію я дійсно можу реалізувати зміни в країні. А вже таким чином змінити те, в якій країні ми живемо, яким повітрям дихає моє дитина, чи чистять сніг на вулицях, де ходить моя бабуся. Зараз, після народження доньки, це цікавить мене найбільше.

5
Я плаваю в басейні та бігаю. Звісно, спорт важливий для того, щоб відчувати себе круто, класно і довше жити, він дає заряд енергії. Не завжди хочеться їм займатися, але потрібно. Ще я багато читала про те, як робота руками позитивно впливає на людський мозок, і тому, думаю, мені теж було б непогано щось робити руками. Я намагаюся більше писати ручкою, вести щоденник, записувати важливі ідеї та думки, пишу від руки підсумки свого дня або свого тижня. Це дуже допомагає структурувати думки, зрозуміти, що і навіщо я роблю, куди я рухаюся.

6
8
Я борюся з тим, щоб занадто швидко давати чомусь оцінку. Я розмовляю сама з собою, слухаю, аналізую себе та свої почуття, розбираюся, що мені не подобається в собі.
Я майже все життя не вживаю цукру, їм дуже мало м'яса, не їм напівфабрикати. Переважно ми вдома харчуємося фруктами, овочами, супами, крупами, сирами. Але, звісно, раз на півроку я буваю у McDonald's, їм піцу і взагалі харчуюся у своє задоволення. Проте, головний фундамент моєї дієти — прості продукти. Крім того, мене турбує питання етичного виробництва їжі — це одна з причин, чому я почала їсти менше м'яса. Індустріальне вирощування тварин — це взагалі неетично, вони знаходяться та ростуть у жахливих умовах.7
9
Я відпочиваю, коли взагалі нічого не роблю та читаю книжки. Так виглядає мій ідеальний відпочинок.

10
Для мене справжнє щастя — у «зараз». Воно тільки тут, у цю хвилину, не вчора і не завтра — сьогодні. Якщо відчувати гармонію в кожному моменті, бачити красу в усьому і, незважаючи ні на що, приймати будь-які виклики — в цьому щастя. Думаю, я вмію це робити. Найчастіше я дійсно кайфую від кожного моменту і в усьому бачу щось цікаве, красиве та класне. Це частково моя натура, але і робота над собою.