Колір настрою:
як відтінки в інтер'єрі впливають на наше самопочуття
Психологи стверджують, що колір може впливати на наш настрій та психологічний стан, і це не дивно — ми всі знаємо, як швидко розслабляє зелений пейзаж або блакитні морські хвилі за вікном. Точний механізм впливу кольорів на психіку поки не досліджений, але недавні експерименти показали несподівані результати. Наприклад, таблетки теплих кольорів діють ефективніше, ніж зелені або блакитні пігулки, спортивні команди, одягнені в темні кольори, частіше отримують пенальті, а в кварталах, освітлених ліхтарями з блакитними лампочками, статистично відбувається менше вуличних злочинів.
Якщо такі дрібниці впливають на наше життя, то ви лише уявіть, наскільки важливі кольори в інтер'єрах наших квартир і фасадах будинків — ми бачимо їх щодня і перебуваємо під їхнім впливом по кілька годин на добу. Спільно з житловим комплексом «Медовий» розповідаємо, які відтінки зроблять життя яскравішим, спокійнішим або гармонійнішим, а які, навпаки, варто уникати.
Червоний
Червоний — колір пристрасті (недарма його вважають афродизіаком), небезпеки та сили. Дослідження показують, що цей колір надихає нас на фізичну активність і допомагає зігрітися навіть тоді, коли ми знаходимося у холодних приміщеннях.
Психологи радять використовувати відтінки червоного з обережністю — якщо все приміщення буде бордовим, ви можете відчувати перезбудження або поводитися занадто конфліктно, адже цей колір також робить нас трохи більш агресивними і підвищує тиск.
Тому краще утриматися від фарбування всіх стін червоною фарбою та використовувати цей колір в акцентах — розкласти кілька яскравих подушок або пледів, купити незвичайний червоний посуд або поставити на стіл букет червоних тюльпанів.
Помаранчевий
Якщо вам подобаються теплі відтінки, але вам не вистачає спокою, помаранчевий послужить відмінною альтернативою більш агресивному червоному. Помаранчевий теж наповнює нас енергією, дружелюбністю і хоробрістю, так що він чудово підійде для дитячих кімнат, віталень, кухонь або домашніх офісів. Цей колір доволі універсальний — його можна використовувати як для інтер'єру, так і для фасаду будинку.
Жовтий
Жовтий – один з найбільш психологічно активних кольорів:
він наповнює нас енергією і будить активність.
Дослідження показують, що люди відчувають себе більш щасливими й оптимістичними, коли знаходяться в жовтих приміщеннях — саме тому дизайнери часто вибирають цей колір для інтер'єрів ресторанів, квартир і магазинів. На думку деяких фахівців із нетрадиційної медицини, жовтий колір навіть може прискорювати обмін речовин і сприяти більшій ефективності в роботі. Не дивно, адже цей колір асоціюється з працьовитими бджолами.
У той же час важливо враховувати особливості різних відтінків: світлі та приглушені тони створюють відчуття затишку і сімейного щастя. А ось неоновий жовтий навряд чи підійде для основного кольору в інтер'єрі, адже він може провокувати агресію, якщо знаходитися під його впливом занадто довго.
А ось жовтий фасад будинку буде наповнювати вас радістю та енергійністю щоранку, особливо — у холодну пору року. Саме тому архітектори жилого комплексу «Медовий» вибрали цей колір для екстер'єру.
Синій
Синій колір — чудовий вибір для спалень,
ванних кімнат і коридорів.
У той же час він чудово поєднується з білим кольором або різними відтінками бежевого та покращує якість сну.
Дослідження навіть показують, що синій колір в інтер'єрі сприяє зниженню артеріального тиску.
Зелений
Зелений — колір природи.
Він символізує надію, везіння, спокій і чудово поєднується
з іншими кольорами.
Як і у випадку з синім, важливо знати міру — занадто холодний або темний інтер'єр може пригнічувати або викликати відчуття суму. У той же час зелений сприяє концентрації та підійде для домашнього офісу або вітальні.
Зелений фасад будинку нагадує про весну і заряджає нас душевною рівновагою. Історично зелений вважався кольором фертильності. Звісно, досліджень, які підтверджують вплив кольорів на репродуктивні функції організму, поки немає, але дизайнери нерідко вибирають м'ятні або салатові відтінки для спалень.
Звісно, найефективніше зелений колір впливає на наше самопочуття у тому випадку, коли він присутній не тільки в декорі, але й оточує ваш будинок. Наприклад, житловий комплекс «Медовий» буквально оточений зеленою зоною, яка дозволить вам щодня відчувати гармонію з природою.
Фіолетовий
Якщо вам подобається психологічний ефект синього кольору, але блакитні відтінки здаються занадто холодними, зверніть увагу на фіолетовий. Баклажановий колір здавна вважався символом аристократичності та розкоші — тому він відмінно підійде для офісу або спальні.
Більш світлі відтінки фіолетового наповнюють нас спокоєм і умиротворенням, нагадуючи про лавандові поля Провансу та теплі літні вечори.
Ще одна важлива особливість фіолетового — те, що він вдало поєднується з зеленим, помаранчевим і червоним, і завдяки цьому пурпурні або баклажанові деталі вписуються у будь-який інтер'єр.
Чорний
Як показують дослідження, чорний колір асоціюється з мудрістю, серйозністю та загадковістю. Невеликі чорні деталі додають приміщенню елегантності, але чорні стіни або фасад будинку можуть викликати пригнічений настрій і відчуття мороку.
Партнер материалу:
ЖК «Медовий», ЧАО «ХК «Київгорстрой»